Sobota
15:15 – Prix du Cadran (Gr.1, 4000 metrů)
Supervytrvalecký dostih má opět českou účast, neboť páté místo bude obhajovat šestiletý Cacophonous (101:1) v sedle se svou trenérkou Martinou Havelkovou. Valach to v zahraničí zkoušel i během letošní sezóny, nikterak ale nezářil. Kromě toho obsadil třetí místa v Memoriálu Vlastimila Smolíka a Zlatém poháru na distanci 2400 metrů. Sobotní porce mu bude asi sedět lépe, přesto se nevyhne pozici outsidera, přičemž mnoho důvěry nemá ani německá Memphis (50:1), kterou povede Bauyrzhan Murzabayev pro trenéra Dzubasze.
Favority je třeba hledat jinde a začít můžeme rovnou u obhájkyně prvenství, šestileté bělky PRINCESS ZOE (Sheridan, 5,5:1). Svěřenkyně Anthonyho Mullise vloni vyšplhala z irských handicapů až ke Gr.1 vítězství, a přestože následně doběhla až čtvrtá v Prix Royal-Oak a nepřesvědčila ani při prvních dvou startech nové sezóny, v červnu obsadila skvělé druhé místo v Ascot Gold Cupu na 4 kilometry. Tato distance jí tedy očividně sedí, nicméně dobrý výkon předvedla i v srpnu, kdy skončila druhá za Twilight Payment v trialu na Irish St Leger. Ten ale vynechala a soustředila se na sobotní obhajobu, kde ji čekají silní soupeři, leč na měkké půdě opět může uspět. Velkou důvěru má také svěřenec Alana Kinga Trueshan (James Doyle, 3,25:1), jenž rovněž patří mezi účastníky, kteří si měkko pod nohama užijí, nikdo ale neví, jak si poradí s distancí 4000 metrů. Pětiletý valach korunoval loňskou sezónu úspěchem v Gr.2 Long Distance Cupu, kde svým soupeřům nedal šanci, a i když letos začal dvěma porážkami, v červenci suverénně ovládl 3200 metrů dlouhý Goodwood Cup, čímž si připsal první Gr.1 vítězství. Ascot Gold Cupu se nezúčastnil kvůli pevné půdě, ta ale v sobotu skutečně nehrozí, takže by měl mít zase jednou navrch nad sedmiletým Stradivariem (Dettori, 3,6:1). Ten se Prix du Cadran zúčastní poprvé, když v minulých letech si skvělý supervytrvalec vystačil s ostrovními dostihy a vloni se místo tohoto klání zúčastnil Prix de l’Arc de Triomphe, na měkku toho ale moc neukázal. On umí zaběhnout i na hlubší půdě, ale těžko říct, nakolik se mu dá věřit ve chvíli, kdy už je přeci jen za zenitem a má proti sobě koně, kteří jsou naopak na vrcholu kariéry.
Zmínku si zde ještě zaslouží vítězové místních trialů, tedy pětiletý Skazino (Barzalona, 8,5:1) a o rok mladší klisna Bubble Smart (Mosse, 13:1).
15:50 – Prix de Royallieu (Gr.1, 2800 metrů)
Mezi tříletými a staršími kobylkami na první pohled zaujme čtyřletá VALIA (Soumillon, 3,25:1) z lotu Alaina Royer-Dupreho, která už vloni ukazovala solidní třídu. Jednou dokonce porazila skvělou Wonderful Tonight, posléze jí pak podlehla a nezvládla ani start v Prix Vermeille, leč při dalším běhání si připsala první Gr.2 vítězství a následně také druhé místo v Gr.1 Prix Royal-Oak. Hnědka preferující dlouhé distance a měkkou půdu pak letos přidala další Gr.2 triumf a posledně sice doběhla až třetí, běhalo se ale na pevnějším podkladu, než by potřebovala, přičemž porážka od Raabihah žádnou ostudou není. V sobotu se s ní rozhodně počítá na příčky nejvyšší, ovšem uvidíme, jak se tentokrát vypořádá s o rok mladší Joir de Soir (Barzalona, 3,5:1). Ta totiž byla tou druhou přemožitelkou Valie v minulém startu, bylo to ale o pouhý krk, navíc na rozdíl od své zkušenější soupeřky ještě neběhala na delší distanci než 2500 metrů.
Souboj o vítězství by se měl odehrát mezi zmíněnou dvojicí, leč na měkké půdě umí zaběhnout i Passion (Mendizabal, 17:1) trenéra Aidana O’Briena, která má za sebou letos jen dva starty a určité pošetření oproti loňské sezóně jí mohlo přijít vhod. Distanci zvládne také, takže vypadá pro tento dostih nadějněji než další trojice klisen, kterým může měkko zkřížit plány. Na ještě těžším podkladu vloni vyhrála Believe In Love (Atzeni, 15:1), letos ale uspěla jenom na pevnější dráze, přičemž Loving Dream (Dettori, 5:1) získala svůj největší úspěch kariéry vyloženě na pevnu. Větší pozornost si tudíž možná zaslouží tříletá Yesyes (Doyle, 10:1), která má dostatek vytrvalosti a v minulosti si s měkkem poradila. Na druhou stranu ale prozatím vyhrála nejvýše na scéně Listed.
Neděle
Co se týče nedělního Gr.1 programu, ten otvírají dva dostihy pro dvouletí koně, mezi kterými je největší hvězdou spolehlivý ryzák Ebro River (3:1) z lotu Huga Palmera.
16:05 – Prix de l’Arc de Triomphe (Gr.1, 2400 metrů)
Nejlépe dotovaný evropský dostih po trávě letos přilákal 15 účastníků, z nichž 11 si blíže představíme na následujících řádcích. Z původně preferovaných účastníků nakonec odpadli zraněný/uchovněný St Mark‘s Basilica, Mishriff, který míří do Champion Stakes, a tříletá Teona. Přemožitelka Snowfall z Prix Vermeille byla totiž škrtnuta pro nevyhovující půdu.
2, HURRICANE LANE (Frankel) – 5:1
- Žokej James Doyle, trenér Charlie Appleby
Vynikající tříletek vloni vyhrál jen malý dostih dvouletých, přičemž letos jej v šesti startech porazili jen dva koně, když v Epsom Derby neměl takový finiš, aby ohrozil Adayara a Mojo Stara. Jinak ale vyhrál dva derby-trialy, včetně prestižních Dante Stakes, aby na konci června vybojoval úspěch v Gr.1 Irish Derby v Curraghu. Poté ještě na velmi měkké půdě zdemoloval konkurenci v Grand Prix de Paris a v září vyhrál klasický St Leger. Ten už ležel za jeho distančním optimem, díky své třídě a srdci žádného soupeře ale nenašel.
O kvalitách tohoto ryzáka nikdo nepochybuje, oproti Adayarovi měl ale náročnější sezónu. Na jednu stranu se na něm mohly náročné starty podepsat, a to především ten v St Legeru, ve kterém se dle slov žokeje hodně vydal, ale na tu druhou je zase zřejmé, že Hurricane Lane nebude mít v neděli problém, ať už bude dráha jakkoliv hluboká. Už na ní totiž vyhrál, plus je to bojovník, jehož jen tak něco nerozhodí. Stejně si ale myslíme, že už může být unavený, a proto jej vidíme na TABULI, nikoliv na vítězství.
3, TARNAWA (Shamardal) – 4:1
- Žokej Christophe Soumillon, trenér Dermot Weld
Ve dvou letech ryzka zvládla tři starty, ve kterých si připsala tři umístění včetně druhé příčky na Listed úrovni, a přestože ve třech letech ještě nebyla připravená uspět na nejvyšší scéně, připsala si triumfy v Gr.3 a Gr.2. Její čas přišel až v roce 2020, kdy sezónu zahájila v srpnu vítězstvím v Gr.3, načež absolvovala trojici dostihů mezi elitou a všechny tři proměnila ve vítězství. Ve společnosti klisen totiž zvládla pevnou i měkkou půdu, 2000 i 2400 metrů, Prix Vermeille i Prix de l’Opera, aby čtvrtý úspěch v řadě přidala na americké půdě, neboť v Keenelandu díky svému pověstnému finiši vyhrála BC Turf. Také jako pětiletá se na dráhu podívala až v druhé polovině sezóny, když si pohrála s Gr.3 společností, načež ji čekala výzva v podobě Irish Champion Stakes, kde narazila na výborného tříletka St Mark’s Basilica. Tarnawa na něj v závěru přišla s finišem, jelikož ale hřebec bočil, klisna v podstatě neměla ani chvilku klidu na to, aby pořádně svůj spíd rozbalila, a musela se spokojit s druhým místem.
Ryzka má obrovskou kvalitu, nádherný finiš a je jí celkem jedno, na jaké distanci a jakém podkladu cválá. Je možné, že úplně těžká půda jí po chuti nebude, jinak ale vypadá jako KANDIDÁTKA NA VÍTĚZSTVÍ.
4, LOVE (Galileo) – 21:1
- Žokej Frankie Dettori, trenér Aidan O’Brien
Jako dvouletá absolvovala Love sedm startů, z nichž vytěžila především triumf v Gr.1 Moyglare Stud Stakes, na který navázala ve třech letech. Vloni totiž vyběhla sice jen třikrát, nejprve se ale lehce prosadila v 1000 Guineas, poté o 9 délek ovládla Epsom Oaks, a nakonec neměla problém utéct starším klisnám v Yorkshire Oaks. Už před rokem mířila do Arcu, kvůli měkké půdě se ale do konce roku už na dráze neobjevila. Letos pak přidala čtvrtý zásah na nejvyšší scéně, když stylem start-cíl vyhrál Prince of Wales’s Stakes při Royal Ascotu, v dalších třech startech ale vyhrát nezvládla. Postupně ji porazili Adayar a Mishriff, přičemž posledně podlehla La Petite Coco v Gr.2 společnosti, leč nutno dodat, že nesla vyšší hmotnost a prohrála jen o krátkou hlavu.
Ačkoliv vloni vládla, je otázkou, zda narážela na slabší soupeřky a její třída tedy není tak vysoká, jak se myslelo, nebo po výborných výsledcích má ve čtyřech letech trochu útlum. Pravdou je, že v dostizích neměla takovou jiskru jako vloni, navíc proti ní v Arcu opět bude hrát měkká půda, na kterou ji trenér doposud nepustil. Lysinatá ryzka určitě najde své příznivce, ale jestli na mokré půdě zvládne tabuli bude to malý zázrak. Spíše tedy MIMO DOTOVANÁ UMÍSTĚNÍ.
5, DEEP BOND (Kizuna) – 21:1
- Žokej Mickael Barzalona, trenér Ryuji Okubo
Syn vynikajícího Kizuny, který v Longchamp vyhrál Prix Neil a v Arcu obsadil čtvrté místo za Treve, se jako tříletý vloni zúčastnil klasických dostihů ve své domovině. Držitel Trojkoruny Contrail na něj sice byl ve všech případech moc, Deep Bond se ale zvládl umístit v Derby i St Legeru, plus vyhrál Gr.2 na 2200 metrů. Letos si na stejné scéně připsal vítězství v březnu, poté obsadil těsné druhé místo v Gr.1 Tenno Sho, aby se posléze přesunul do Francie, kde zamířil do trialu na Arc s názvem Prix Foy. Tehdy si hnědák celý dostih odvodil a v závěru se zvládl svým soupeřům vzdálit. Broome se k němu sice blížil, Deep Bond ale triumfoval o délku a půl.
Ačkoliv trial vyhrál pěkně, v neděli potká silnější konkurenci a zřejmě skončí MIMO TABULI.
7, BROOME (Australia) – 51:1
- Žokej Yutaka Take, trenér Aidan O’Brien
Ačkoliv Japonci mají v dostizích své zástupce, také v Irsku trénovaný Broome je částečně v japonském majetku, zrovna v jeho případě to ale na velký triumf nevypadá. Spolehlivý hnědák už jako dvouletý uměl i na nejvyšší scéně, ve třech letech vyhrál dva trialy, ale v klasikách nezářil, přičemž v sezóně 2020 vyběhl jen dvakrát. Našel se vlastně až ve svých pěti letech, kdy je sice řádně exponován, Broome ale předvádí svůj standard už od jara. Tehdy postupně vyhrál Listed, Gr.3, Gr.2, a přestože se následně musel spokojit se dvěma druhými místy, premiérový Gr.1 zásah se mu stylem start-cíl povedlo získat v Grand Prix de Saint-Cloud. Na Adayara ale ani zdaleka nestačil v King George VI & Queen Elizabeth Stakes, přičemž posledně nestačil na Deep Bonda v Prix Foy.
Spolehlivý vytrvalec, kterému by neměla vadit měkčí půda, nicméně třídově za největšími favority zaostává. MIMO TABULI.
8, ALENQEUR (Adlerflug) – 34:1
- Trenér Tom Marquand, trenér William Haggas
Pošetřený hnědák vyběhl jako dvouletý dvakrát, z čehož vyhrál maiden a doběhl druhý v Listed. Do nové sezóny vstoupil triumfem v derby-trialu, kde za sebou nechal i Adayara. Jisté vítězství v Gr.2 King Edward VII Stakes se od něj tedy čekalo, přičemž na velmi měkkou půdu v Grand Prix de Paris, kde obsadil třetí místo více než 7 délek za úspěšnějším Hurricane Lane. Posledně pak šel naprosto skvěle v Juddmonte Intenational na 2100 metrů, jelikož v pozici outsidera dokázal získat druhé místo. Vítězný Mishriff byl úplně jiná liga, zbytek pole, včetně Love, ale Alenquer porazil.
Hřebec má za sebou solidní výsledky, během kterých ukázal, že zvládne vytrvaleckou distanci i měkkou půdu. Nejhodnotnější výkony ale přeci jen předvedl na good podkladu, a měkko dohromady s distanci 2400 metrů na něj může být příliš. MIMO TABULI.
9, SNOWFALL (Deep Impact) – 6:1
- Žokej Ryan Moore, trenér Aidan O’Brien
Ve dvou letech hnědka startovala 7x, nikterak svou výjimečnost ale nenaznačila, jelikož vyhrála jenom maiden, a to na třetí pokus. Letos je to ale ze strany Snowfall něco úplně jiného. Už v květnu překvapila vítězstvím v Gr.3 Musidora Stakes, do kterých nastoupila v kurzu 15:1, leč její výkon dával naději, že by to mohlo být dobré i v Epsom Oaks. A ono bylo, protože Snowfall v cílové rovince přešla do vedení a klasický úspěch získala rekordním rozdílem 16 délek. Následně klisna vyhrála také Irish Oaks a Yorkshire Oaks proti starším klisnám, takže když se vydala do Longchamp, aby si ozkoušela místní dráhu v Prix Vermeille, nic než vítězství se od ní nečekalo. Jenže Snowfall v závěru prostě neukázala finiš jako v předchozích startech a stěží vydřela alespoň druhé místo za vítěznou Teonou.
Aidan O’Brien byl s jejím výkonem ale spokojen, Snowfall si navíc rozhodně nesáhla na dno, a možná jí tehdy spíše nesedlo tempo. Pro Arc její šance po porážce trochu opadly, pořád se s ní ale musí počítat, protože nikdo není neporazitelný. Jakožto tříletá klisna má značnou váhovou úlevu, zvládne distanci a vzhledem k tomu, jak jí to utíkalo na deštěm rozmoklé dráze v Epsomu, něco podobného by jí nemělo vadit ani ve Francii. KANDIDÁTKA NA VÍTĚZSTVÍ.
11, ADAYAR (Frankel) – 3,75:1
- Žokej William Buick, trenér Charlie Appleby
Navzdory svému vzrůstu dokázal hřebec lehce triumfovat už jako dvouletý, a to v maidenu o devět délek. Letos to vypadalo, že se uchytí v grupových dostizích, ale asi ne úplně mezi špičkou, neboť jeho druhá místa ve dvojici derby-trialů byla poměrně těžkopádná a upracovaná. V Epsomu ovšem Adayar všem vytřel zrak, neboť po poklidném průběhu dokázal u bariéry zrychlit takovým způsobem, že na to žádný soupeř nezareagoval. Epsom Derby na 2400 metrů tehdy vyhrál lehce o 4 a ½ délky před Mojo Starem, načež v Gr.1 King George VI & Queen Elizabeth Stake potvrdil, že se jeho klasický úspěch nezrodil náhodou. Adayar totiž uspěl i proti starším koním včetně Mishriffa, čímž se katapultoval mezi žhavé kandidáty na start v Prix de l’Arc de Triomphe.
Mnoho faktorů proti němu nestojí, leč za zmínku stojí, že neběhal od 24. července, a navíc nikdy nestartoval v Longchamp. Pořád ale jde o JEDNOHO Z FAVORITŮ.
12, TORQUATOR TASSO (Adlerflug) - 21:1
- Žokej Rene Piechulek, trenér Marcel Weiss
Německý zástupce vloni obsadil druhé místo v Deutsches Derby za In Swoopem, načež se zařadil mezi domácí špičku. V Grosser Preis von Baden a Grosser Preis von Bayern bral umístění, těsně pak vyhrál Grosser Preis von Berlin, ve které letos obsadil druhé místo. Na začátku září ale porazil derby-vítěze Sisfahana v Grosser Preis von Baden, čímž opět potvrdil, že co se týče vytrvaleckých distancí, je mezi domácími koňmi hvězdou.
Kvalitní čtyřletý ryzák to bude mít v neděli velmi těžké a zřejmě skončí těsně ZA TABULÍ.
14, CHRONO GENESIS (Bago) – 10:1
- Žokej Oisin Murphy (?), trenér Takashi Saito
Pětiletá bělka patřila mezi špičku i ve třech letech, kdy v Japonsku doběhla třetí v 1000 Guineas i Oaks, načež si připsala první Gr.1 vítězství v Shuha Sho na 2000 metrů. Vloni pak přidala další dva triumfy na nejvyšší scéně, a to na distancích od 2000 do 2500 metrů, přičemž na začátku sezóny vyhrála i Gr.2 na měkčím podkladu. Vítězka prestižního Arima Kinen a třetí z Japan Cupu se letos ukázala i v Dubaji, kde jen o krk podlehla Mishriffovi. Naposled se představila v červnu, kdy podruhé za sebou zvítězila v Gr.1 Tarazuka Kinen.
Třídová dcera vítěze Arcu z roku 2004 by rozhodně neměla být v neděli do počtu, musí ale překonat řadu faktorů. Nikdy totiž neběžela na tak měkké dráze, jaká může v Longchamp být, a také chybí jí nějaký zahřívací start v nohách, leč vzhledem k tomu, že Chrono Genesis je tvrdá klisna s bojovným srdcem, nic ze zmíněného ji nemusí zastavit. Na vítězství to ale asi stejně stačit nebude. TABULE.
15, RAABIHAH (Sea The Stars) – 26:1
- Žokej Cristian Demuro, trenér Jean-Claude Rouget
Vloni kobylka vyšplhala od vítězství v Listed a Gr.3 k umístěním mezi elitou, když především získala druhé místo v Prix Vermeill a páté v Arcu. Letos se nedokázala prosadit v první trojici startů na různých úrovních, v srpnu ale lehce ovládla Gr.2 pro klisny na 2500 metrů.
Největší šance domácích může stejně jako vloni těžit z toho, že jakž takž zvládne hlubokou půdu, takže ji vidíme na KONEC TABULE.
Zbytek pole dotváří čtveřice tříletků, se kterými se moc nepočítá. Mojo Star (Ryan, 51:1) sice obsadil druhá místa v Epsom Derby i St Legeru, nyní ale stane znovu proti tehdejším vítězům. Sealiway (Blondel, 34:1) byl druhý v Grand Prix du Jockey Club na 2000 metrů a vytrvalecká porce jej čeká vůbec poprvé, přičemž ve vytrvalecké Grand Prix de Paris ani zdaleka na Hurricane Lana nestačili pátý Baby Rider (Mendizabal, 51:1) a šestý Bubble Gift (Mossé, 51:1). Oba se pak střetli ještě v Gr.2 Prix Fory, kterou druhý zmíněný vyhrál před prvním zmíněným rozdílem nosu.
VERDIKT: Ačkoliv hřebci z Godolphinu vypadají skvěle a nadále se nám líbí i Snowfall, hlas dostane TARNAWA. Letos je pošetřená, umí zaběhnout na jakémkoliv podkladu i distanci, je třídová, má bojovné srdce, a také jí do karet hraje výhodné startovní číslo. To by nemělo být problémem ani pro Snowfall a Hurricane Lana, první ale přeci jen v takové konkurenci ještě nešla a druhý jmenovaný může být po náročné sezoně unaven. Navzdory boxu ale nelze podceňovat Adayara. Překvapit může Raabihah.
16:50 - Prix de l'Opera (Gr.1, 2000 metrů)
V poli 15 tříletých a starších klisen moc není co řešit, jelikož jasnou favoritkou je pětiletá svěřenkyně Jamese Fanshawea Audarya (Mendizabal, 4,5:1), která zde vloni obsadila třetí místo. Kromě toho si v minulé sezóně připsala dvě Gr.1 triumfy, a to včetně dostihu při Breeders‘ Cupu, načež letos přidala dvě druhá místa na nejvyšší scéně. Nejprve skončila druhá v Prince of Wales’s Stakes za Love, a poté v Prix Jean Romanete za Grand Glory (Dettori, 8,5:1), leč jen krátkou hlavu. Má ale na kontě i páté místo z Nassau Stakes, kde měla bojovat o vítězství a trenér si její výpadek nedokázal vysvětlit. Půda by ji zaskočit neměla, takže pokud se předvede v nejlepším světle, měla by vyhrát. Grand Glory ji sice minule těsně chytla a může být znovu nebezpečná, jestliže ale Audarya nepůjde moc brzy dopředu, pořadí se může klidně otočit. Respekt si zaslouží také klasická vítězka Joan of Arc (Moore, 10:1), jež neprostála distanci v Prix Vermeille, takže návrat na dva kilometry by jí měl prospět. Momentálně se ale jeví, že za favoritkou třídově bude zaostávat, tudíž se s ní počítá spíše na dotovaná místa, což platí také pro Listed vítězku Sibilu Spain (Peslier, 10:1). V poli se pak nachází i lehká vítězka německý Oaks Palmas (Pedroza, 10:1), jež zde vůbec nemusí být do počtu.
17:25 – Prix de l’Abbaye (Gr.1, 1000 metrů)
Dostih pro sprintery vypadá jako záležitost klisen, neboť favoritkou je domácí Suesa (Peslier, 3:1), která se letos prosadila ve Francii, ale také v Gr.2 na dráze v Goodwoodu. Kromě toho obsadila čtvrté místo v Nunthorpe Stakes za vítěznou Winter Power (de Sousa, 6,5:1), které se minule absolutně nepovedly Flying Five Stakes v Curraghu. Pokud tentokrát nebude tak chtivá a povede se ji uklidnit, mohla by získat druhé Gr.1 vítězství, nicméně proti může být i pětiletá GLASS SLIPPERS (Eaves, 5,5:1). Spolehlivá kobylka si vloni připsala Gr.1 prvenství v USA a celkově se s ní musí počítat v kterémkoliv dostihu, do něhož se postaví. Určitý respekt má i čerstvá vítězka zmíněných Flying Five Stakes Romantic Proposal (Hayes, 10:1), naopak vítěz Svatováclavské ceny Ponntos (Zatloukal, 101:1) se zde nachází v pozici outsidera.
18:00 – Prix de la Foret (Gr.1, 1400 metrů)
V závěrečné Gr.1 odpoledne se schází několik spolehlivých koní, pokud ale bude SPACE BLUES (Buick, 2,8:1) trenéra Charlieho Applebyho při chuti, měl by navázat na své srpnové Gr.2 vítězství a ovládnou i tento dostih. Kvalitou ostatní soupeře totiž převyšuje, leč zmínku si zaslouží druhá z Matron Stakes Pearls Galore (Lee, 11:1) a tříletý Thunder Moon (McDonogh, 13:1). Tomu se sice nepodařilo navázat na slibnou dvouletou kariéru, nejlepší výsledek sezóny ale zaznamenal právě na měkkém pokladu ve Francii. Distance mu sedne, a tak třeba udělá svému týmu konečně radost.
Ymjxwx
13.8.2023, 10:03Xpaahl
10.8.2023, 18:08Xgrhfh
10.8.2023, 14:04Iilgws
8.8.2023, 13:29Taxltk
7.8.2023, 13:10Uhuvbm
6.8.2023, 07:31Giympo
5.8.2023, 04:16Eiuovy
3.8.2023, 23:01Tvmotk
1.8.2023, 22:58Dfnjez
1.8.2023, 04:29Sxocjw
27.7.2023, 18:25Icvxnh
27.7.2023, 13:30Mvaayb
25.7.2023, 18:24Jbvuwu
23.7.2023, 22:31Qfbhpb
23.7.2023, 17:55Uiervk
21.7.2023, 18:31Urlmjs
21.7.2023, 14:08Iqdxrm
20.7.2023, 01:01Odsozb
19.7.2023, 05:04Gealor
18.7.2023, 06:21Zqgewc
16.7.2023, 21:06Vhbvfo
16.7.2023, 12:45Qyolcv
14.7.2023, 18:58Bygsln
13.7.2023, 13:59Ybzpen
13.7.2023, 03:16Vrgldc
11.7.2023, 14:52Tdsgoi
11.7.2023, 11:03Raqgfc
10.7.2023, 03:19Fxlcss
9.7.2023, 10:09Jrwofp
8.7.2023, 15:45